zakupianki
Portal lifestylowy dla kobiet i nie tylko.

Depilacja Laserowa Katowice

0

Czym jest depilacja laserowa? I czy Depilacja Laserowa Katowice jest bezpieczna oraz trwała? Postaramy się wyjaśnić wszystko poniżej.

Depilacja Laserowa Katowice

Depilacja laserowa jest niczym innym jak usuwaniem niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera. Światło lasera wnika głęboko w skórę co powoduje zniszczenie cebulki włosa wraz z jej korzeniami. Energia wytwarzana przez laser pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa w procesie tak zwanej fototermolizy selektywnej, czyli następuje uwęglenie komórek macierzystych włosa.

Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów oraz systematyczne powtarzanie zabiegów w odstępie 4 – 10 tygodni. Powtarzanie sesji zabiegowych jest konieczne ze względu na to, że laser oddziałuje wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu.

Bezpieczeństwo Depilacji Laserowej

Nowoczesne głowice laserowe są bardzo bezpieczne zarówno dla skóry jak i całego organizmu. Oczywiste jest, że jak każdy zabieg należy zachować ostrożność. Istnieje również szereg przeciwskazań do wykonania zabiegu depilacji laserowej, takie jak: ciąża, nadmierna opalenizna (świeża opalenizna, również z solarium), choroby skóry jak łuszczyca, bielactwo, ale również cukrzyca. Lista przeciwskazań jest długa, dlatego przed każdym zabiegiem należy skonsultować to z kosmetyczką.

Gdzie udać się na depilację laserową?

Zarówno w Katowicach, jak i innych miastach takich jak Kraków, Bydgoszcz, POznań czy Warszawa znajdują się salony kosmetyczne oferujące zabieg depilacji laserowej. Można skorzystać z wyszukiwarek internetowych takich jak Godziny Otwarcia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »