zakupianki
Portal lifestylowy dla kobiet i nie tylko.

20 zł Lech Kaczyński. Warto być Polakiem

0

W dniu dzisiejszym, 09.11.2021 r. trafił do obiegu wydany przez Narodowy Bank Polski, 20to-złotowy banknot “20 zł Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”

20 zł Lech Kaczyński. Warto być Polakiem banknot

Cała oficjalna internetowa sprzedaż, na stronie NBP, zakończyła się w zawrotnym tempie i niemal po 2 godzinach 20 zł Lech Kaczyński. Warto być Polakiem banknot sprzedał się.

20 zł Lech Kaczyński. Warto być Polakiem banknot poza NBP

Mimo, iż na stronie NBP na obecną chwilę nie ma możliwość zakupu banknotu, to w sieci już pojawiły się oferty sprzedaży niemal ze 100% zyskiem. Oficjalna wartość banknotu podana przez Narodowy Bank Polski to 100 zł. i za taką kwotę bank sprzedawał 20 zł Lech Kaczyński. Warto być Polakiem. Aktualnie kwota pozyskania na znanym portalu aukcyjnym to kwota 249 zł. – dostępna np. tutaj

20 zł Lech Kaczyński. Warto być Polakiem
żródło: nbp.pl
20 zł Lech Kaczyński. Warto być Polakiem
źródło: nbp.pl

20 zł Lech Kaczyński. Warto być Polakiem – strona przednia

Z prawej strony popiersie Lecha Kaczyńskiego. W tle tarcza w kolorze czerwonym z wizerunkiem orła w kolorze białym, powyżej wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej oraz napis: Narodowy Bank Polski, poniżej napis: Warto być Polakiem oraz faksymile podpisu Lecha Kaczyńskiego na tle wstęgi o barwach Rzeczypospolitej Polskiej.

Z prawej strony wyodrębniona płaszczyzna z krzyżem oraz fotografią Marii i Lecha Kaczyńskich na tle fragmentu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie i pomnika księcia Józefa Poniatowskiego.

U dołu liczba: 20. W prawym górnym rogu wizerunek Pałacu Prezydenckiego.

Wzdłuż prawego brzegu oznaczenie numeracji.

Z lewej strony wizerunek Orderu Orła Białego, pod nim napis: Warszawa, / 10 kwietnia 2021 r., poniżej napis: Prezes i podpis oraz napis: Główny / Skarbnik i podpis.

20 zł Lech Kaczyński. Warto być Polakiem – rewers

Centralnie widok Stoczni Gdańskiej i tłumu strajkujących osób; w górnej części napis: Narodowy Bank Polski.

W dolnej części napis: SOLIDARNOŚĆ – znak graficzny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego.

Z prawej strony na tle tłumu strajkujących, wizerunki trzech dłoni ułożonych w symbolicznym geście tworzącym literę: V, poniżej napis: BANKNOTY EMITOWANE PRZEZ NARODOWY BANK POLSKI SĄ PRAWNYM ŚRODKIEM PŁATNICZYM W POLSCE, pod nim napis: Pamięć dziejów ojczystych decyduje o tym, kim jesteśmy, z prawej strony napisów wizerunek guzika z polskiego munduru oficerskiego znalezionego w Katyniu.

Z prawej strony wizerunek fragmentu bramy Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu. W prawym górnym rogu napis: DWADZIEŚCIA / ZŁOTYCH oraz poniżej liczba: 20.

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »